Trafik Gürültü Bariyerleri

Gürültü bariyeri kullanım alanı gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yol kenarlarında karayolu gürültü bariyerlerine büyük ihtiyaç var. Çünkü büyük şehirlerde çok fazla araç var ve bu araçların her biri yüksek ses çıkarmaktadır. Yüksek sesler de bizi gürültü olarak geri gelmektedir. Gürültü kişiyi rahatsız edici bir ses tonudur ve bunu önlemek için bazı sistemler geliştirilmiştir. Hatko Ses bariyeri olarak, uzun yıllara dayanan tecrübemizle birçok sektördeki başarımızı kanıtladık ve bu sektördeki en son gelişmeleri takip ederek size en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.

Karayolu Gürültü Bariyerleri Hatko tarafından daha sessiz bir şehir hayatı yaşamanız için üretilmektedir. Otoyol ses bariyeri olarak da bilinen karayolu gürültü bariyerleri farklı alanlarda kullanıma uygun ses engelleyici sistemler bütünüdür.

Otoyol gürültüsünü engellemenin en kolay yolu ses bariyeri uygulamasıdır.

road in forestgurultu kirliligi nedir ve nasil onlenir

ŞİMDİ SİPARİŞ VER!

Ses Bariyer sistemleri; gürültünün zararlı etkilerinden insanları korumak amaçlı üretilmiş olup otoyol kenarlarına, raylı yol kenarlarına,viyadüklere, köprülere ve daha bir çok yere uygulanabilen bir uygulamadır.

Karayolu Gürültü Bariyerleri; Yerleşim bölgelerindeki gürültü seviyelerini uluslararası standartlara indirmek ve bunları uygun değerlere düşürmek için karayollarında, viyadüklerde ve demiryolu metro yollarında kullanılırlar. Gürültü Bariyerleri ses aktarım hızını azaltır ve diğer tarafa daha az ses aktarımı sağlar. Üretiminde kullanılan metal, ses emici elemanlardan ve yardımcı akustikmalzemelerden oluşur. Ses Bariyeri tasarımında çeşitli özellikler vardır.

Örneğin; Kaynak ve alıcıya olan mesafeler, yükseklik, ses iletimi ve soğurma değerleri, bariyerlerin şekli gibi konular ses bariyeri imalatında önemli ayrıntılardır.

 • Yolun her iki tarafına da açılı montaj yapılır.
 • Ses iletim sınıfı dB (A), gürültü azaltma oranına göre ayarlanmıştır.
 • Darbelere ve yangına dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.
 • Işık kırılması ve aktarım hızı ayarlanır.
 • Yol ve hava şartlarına dayanıklı olarak üretilmiştir.
 • Paslanmaz malzemeler kullanılarak üretilmiştir.
 • Çelik sabitleme kolları ve bağlantı parçaları kullanılır.
 • Montajı ve kurulumu oldukça basittir.

Çok kısa sürede tamamlanabilen otoyol ses engelleri sayesinde çok kısa sürede huzurlu bir şehir hayatına ulaşabilirsiniz. Bu ses bariyerleri istenen herhangi bir şekilde ve modelde de tasarlanabilir. Arzu ederseniz, bu bariyerler yapay çim ile kaplanarak doğal görünümlü bir bariyer üretilebilir.

Çevreye kesinlikle bir zararı yoktur ve tamamen geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Yol Trafik Gürültü Bariyerleri

Gürültü, İnsan Sağlığı İçin Olumsuz Bir Faktördür.

Gürültü, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen dış etkenlerden biridir. Polikarbonat bariyer levhalar, profesyoneller tarafından ses perdesi olarak kullanılan ekonomik ve dekoratif seçeneklerden biridir.

Hatko Ses Bariyeri üstün performans özelliklerine sahiptir. Bu gürültü bariyerleri sadece otoyollarda değil, diğer birçok alanda kullanılabilir. Örneğin; Gürültülü olan ve şehir içi yollar, demiryolu yolları, havaalanı çevresi gibi yerleşim yerlerine yakın birçok yerde ses yalıtımı sağlamak için yaygın olarak kullanılabilir. Bu tabakaların her iki yüzeyi de UV korumalıdır.

 • Tüm hava koşullarına karşı yüksek direnç sağlar.
 • Geri dönüşüme uygun çevre dostu malzemeler kullanılarak üretilmiştir.
 • Coğrafi iklime bağlı olarak ve rüzgar yüküne dayanıklı olarak uygulama imkanı vardır.
 • 20 desibele kadar yalıtım.
 • En az 10 yıl garantilidir.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden yapılmıştır.
 • Kurulumu ve montajı kolaydır.
 • Ses yalıtımı uygulamaları, yol güvenliği ve inşaat gürültüsünden kurtulmak için en iyi çözümü sunar.

Daha fazla bilgi almak ve daha sağlıklı bir şehir hayatı yaşamak için Hatko Ses Bariyerleri ile iletişime geçiniz.

Otoyol Ses Bariyerleri Ne İşe Yarar?

Yaşayan şehir hayatının birçok zorluğu ve avantajı var. Bakıldığında şehir hayatı birçok insan tarafından seviliyor. Çünkü şehirde insanların aradığı her şey kolaylıkla bulunabilir. Yapmak istediğiniz her etkinlik şehir içerisindedir ve kolayca ulaşılabilecek mağazalar ve okullar vardır. Ancak, bu ve diğer güzellikleri içeren şehir hayatının artıları ve eksileri var. Örneğin, şehirde yaşayan insanlar genellikle şehrin gürültüsünden şikayet ediyorlar.

Çünkü şehir hayatı hem kalabalık hem de görkemli bir yaşam getiriyor. Şehirde kalabalık ve ses oranı her zaman daha fazladır. Ses oranı arttıkça gürültüye dönüşmektedir. Gürültü, insanları rahatsız eden ses tonudur. Bu yüzden gürültünün zararlı etkisinden kurtulmalıyız.

Hatko, çok uzun yıllardır Gürültü Bariyeri sektöründe çalışmaktadır. Sizi şehir hayatının zorluklarından kurtarmak için, sizin için en son sistem Otoyol Ses Bariyeri üretiyoruz. Karayolu trafiği gürültü bariyerleri, akustik bir ses emicidir, yüksek sesin iletimini kesen ticari, endüstriyel, konut veya trafik gürültüsü uygulamalarından istenmeyen gürültüyü emmek ve önlemek için ideal bir sistemdir.

Otoban ve Yol Gürültüsü Nedir?

Gürültü kirliliği, adından da anlaşıldığı gibi bir çeşit kirliliktir ve istenmeyen bir durumdur. Ancak birtakım gürültü çeşitleri engellenebilir ya da en azından minimum düzeylere indirilebilir.

Gürültü kirliliği çeşitlerinden en çok rastlanan ve en çok rahatsızlık duyulan çeşidi, otoban gürültüsü veya yol gürültüsüdür. Eğer eviniz ya da işyeriniz ana bir otobana veya yola yakın ise ne demek istediğimizi çok iyi anlıyorsunuzdur. Tüm o motor sesleri (ki bazı araçlardan fazlaca çıkıyor), kornalar ve sirenlerden oluşan o toplu gürültü, yola ve yola yakın olan bölgelere yayılmaktadır. Bu gibi durumlarda eviniz ister bir apartman dairesi olsun, ister müstakil bir ev olsun, otoban gürültüsüne fazlasıyla maruz kalırsınız. Hatta bir bahçeniz ve böylece doğal bir gürültü perdesi sahibi olacak kadar şanslı bile olsanız, sizi gürültüden izole edebilecek kapalı bir alan olmadığı için gürültü ile yaşamak durumunda kalırsınız. Fakat, otoyol gürültüsünü azaltabilecek yöntem ne mutlu ki mevcut.

Otoban Gürültü Bariyeri Kesin Çözüm mü?

Otoban ses bariyeri, aslında gürültü ile mücadelede en etkili yöntem olmakla birlikte, birtakım özelliklere sahip olmalıdır. Yapıldıkları malzeme metal, ahşap, tuğla veya bitki olsun; bariyerin etkinliği yoğunluğuna ve rijitliğine bağlıdır. En iyi gürültü bariyerleri, içinde hiçbir boşluk olmayacak şekilde uzun ve yüksek yapılardır. Bu nedenle, gürültünün daha yoğun olduğu otobanlarda bariyerler daha yüksek iken, daha düşük ölçekli yollarda ise bu kadar bir yüksekliğe gerek olmaz.

Hatko Firması olarak, yıllardır bu alandaki geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir. Otobanlara yönelik en etkili ürün EPDM otoyol bariyerleri veya kauçuk yol bariyerleridir. Hatko firması olarak en kaliteli otoyol bariyerlerini üretmekteyiz. Herhangi bir projeyi gerçekleştirmek amacıyla öncelikle proje bölgesinde gerekli ölçümleri yapıyor, simülasyon yardımıyla en uygun çözüme yönelik ürünü belirliyor ve ürünleri üretimini sağlayarak yerine montaj işlemini gerçekleştiriyoruz.

Karayolu gürültü bariyeri ile 50 dB ile 60 dB arası ses yalıtımı sağlayabilirsiniz. Gürültü sorununun çözümünde birinci sınıf kaliteye sahip ses bariyerlerimizden faydalanabilirsiniz. Eğer sizde yüksek yoğunluklu homojen bir ses bariyeri arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Çünkü Hatko Ses Bariyerleri olarak Türkiye’nin en iyi ses yalıtım bariyeri üreticisiyiz. Bu yüzden bizleri tercih ederek kalite ile tanışabilirsiniz.

TOP